prestiżowe nieruchomości w Stolicy w oczach historii

Luksusowe nieruchomości w Warszawie na przestrzeni lat i trendów

Stolica Polski po wojnie była w zasadzie tylko punktem na mapie, stosem gruzu i miastem duchów. Liczne bombardowania, Powstanie Warszawskie i w końcu ostateczne wysadzanie większości budynków przez Niemców zrównało miasto równo z ziemią. Ogromnym wysiłkiem zaczęto odgruzowywać i budować na nowo historię stolicy. I w zasadzie wszystko kręciło się wokół nowych realizacji ciężkiej komunistycznej architektury, nie mającej nic wspólnego z dawnymi pięknymi kamienicami. Pomijając Stare Miasto, projektowało się topornie i bardzo schematycznie, ale takie były czasy. Wówczas nikt by nie pomyślał, że za kilkadziesiąt lat zaczną rosnąć jak grzyby po deszczu luksusowe nieruchomości w Warszawie.

Przejście do tak skrajnie dwóch różnych światów musiało powstawać w wielkim trudzie i odcinku czasowym. I choć w okresie powojennym powstawały okazałe wille, czy mieszkania na Starym Mieście. Nie było to tak spektakularne jak dzisiaj. Powojenny okres to kierunek w stronę robotnika i ludu pracującego, absolutnie negujący prestiż, luksus i wymyślne budownictwo. W pierwszej kolejności trzeba było zbudować zniszczone centrum, więc stawiano szybko, bez ciśnienia na urok. Ekskluzywne nieruchomości nie były w tym czasie pożądane w Warszawie, więc schemat architektoniczny wylewał się na ulice.

Luksusowe apartamenty w Warszawie – wielki bum budowlany po upadku komunizmu

Po roku 1989 nastał wolny rynek, przynajmniej w teorii, więc zaczęło się masowe budownictwo na dużą skalę. Państwowe zakłady upadały, a w ich miejsce powstawały spółki, deweloperzy i cała masa firm budowlanych. I choć na początku nie miało to nic wspólnego w prestiżem, powoli wyrastały pierwsze ekskluzywne apartamentowce w Warszawie. Budząc zachwyt na całą Polskę, bo przecież trzeba było zobaczyć pierwsze na wzór Amerykański drapacze chmur. Stolica zmieniała swoje oblicze, a na każdym kroku można było odczuć nowe jej oblicze. Dużo się budowało, ale jeszcze więcej powstawało koszmarków i samowoli budowlanej. Tzw. budynki ‘’ plomby ‘ robiły swoje i znacznie szpeciły miasto.

Oczywiście powstawały luksusowe apartamenty, ale jeszcze w latach 90 minionego wieku nie było to głównym i kluczowym punktem. Nowo powstające apartamentowce służyły do celów komercyjnych jak wynajem biur dla dużych korporacji. Tak jest do dzisiaj, ale tendencja zmieniła się znacznie.

Luksusowe nieruchomości w Warszawie – idzie nowe

Nowoczesne wysokościowce, które aktualnie się stawia, mają w znacznym stopniu wysokiej jakości apartamenty do mieszkania. Inwestorzy sprytnie dzielą powierzchnie użytkowe, w taki sposób aby zadowolić wszystkie strony. I to właśnie duże luksusowe mieszkania i okazałe apartamenty Warszawskie są dzisiaj wyjątkowo pożądane. Stolica z mrocznej i ponurej krainy, stała się szybko rozwijającym się Tygrysem Europy, który ma bardzo wiele do zaoferowania. A ogromny wysyp nieruchomości sprawia, że jak nigdy dotąd te miejsce zmienia swoje oblicze.

Korzysta z tego mnóstwo instytucji, ponieważ rozwijające się nowoczesne budownictwo daje impuls dla wielu branż. Jeśli powstają nowe nieruchomości cała gospodarka idzie naprzód. Warszawa poczyniła niesamowicie duże kroki, aby gonić czołówkę Europejską co widać po skali obecnych inwestycji. To świetny prognostyk na przyszłość oraz kluczowy element wzrostu koniunktury. Musimy także wspomnieć o zainteresowaniu zagranicznych funduszy apartamentami w Warszawie. Z tego co wiadomo, większość dobrych lokalizacji jest wykupywana na pniu. Poniekąd jest to zasługa obcego kapitały, który zainwestował w stolicy wielkie pieniądze.

Duże mieszkania i apartamenty mają się dobrze, o czym mówią wyniki sprzedażowe dużych deweloperów. A to co aktualnie rośnie w stolicy, pokazuje jakie są trendy. To progres w każdym nowym roku, przybywających apartamentowców, które zmieniają oblicza tego miasta. Rozwój jest równie ważny co styl, a dzisiaj jest znacznie lepiej niż w ubiegłym wieku. Wieżowce to zasługa znanych na cały świat architektów i projektantów, którzy swoim nazwiskiem firmują najlepsze nieruchomości w Warszawie. Tu nie ma już miejsca na pokraki i samowolki budowlane, bowiem Warszawa to nasza wizytówka i stolica Polski.

Ludzie w końcu zrozumieli, iż architektura jest na tyle istotna, aby w nią zainwestować duża gotówkę. Luksusowe nieruchomości w Warszawie muszą być zachwycające i coraz częściej możemy to właśnie obserwować.

Luksusowe domy w Warszawie to modny i mocno wyczuwalny trend

Wiadomo że centrum apartamentami stoi, więc ta część miasta nie zmieni już swojego oblicza. Ale są miejsca gdzie coraz więcej buduje się nowych prestiżowych domów. Stolica ma rozległy teren, więc lokalizacji na takie inwestycje nie brakuje. Oczywiście spora część osób buduje się poza Warszawą, ale nie można w tym przypadku mówić o trendzie.

Dojazdy kosztują czas, dlatego każdy kto chce szybko dojeżdżać do pracy szuka dobrze skomunikowanych dzielnic. Wyjątkowe i spokojne osiedla wyznaczają ceny, więc tutaj mamy bardzo duży rozstrzał wartości za metr kwadratowy. Często inwestorzy szukają domów sprzed II wojny światowej w Warszawie. Ponieważ właśnie centrum było najbardziej zniszczone, to w wielu rejonach pozostało sporo okazałych przedwojennym willi. Te perełki architektury są bardzo poszukiwane, dlatego że ich liczba nie jest duża.

To jak z diamentami, ilość na świecie jest w jakiś sposób ograniczona. A coraz większe zainteresowane inwestorów sprawia, że wartość wzrasta w ogromnym tempie. Musimy wiedzieć, że często wchodzi tu w grę konserwator zabytków i spełnianie szeregu wymogów przy rewitalizacji takich budynków. Ale finalnie jest to świetna inwestycja. Kto myśli długofalowo, ten wie, że luksusowe nieruchomości w Warszawie, zwłaszcza okazałe i stare domy są języczkiem uwagi.

Przedwojenna i zabytkowa zabudowa Warszawy to zupełnie oddzielny temat na artykuł, więc na pewno ukaże się osobny wpis. I trzeba wiedzieć, iż mimo ogromnego zniszczenia stolicy jest jeszcze gdzie szukać zabudowy z minionych wieków. Drugi kluczowy element to właściciele domów, czyli czyja tak naprawdę jest ta własność. Dużo słyszeliśmy o handlowaniu zabytkowymi nieruchomościami, w związku z tym należy bardzo dużą uwagę poświęcić dla stanu prawnego naszej przyszłej inwestycji.

Przedwojenne roczniki zawsze w cenie

Sprawny prawnik oraz notariusz powinni sobie z tym poradzić, chociaż temat nie należy wcale do łatwych. Ale kto powiedział, że będzie lekko, sprawnie i przyjemnie. To zabudowa mająca sto lat i więcej, która przechodziła przez wielu różnych właścicieli. Dlatego solidne przygotowanie do całego procesu nabycia, jest równie ważne co późniejsze użytkowanie. Aby dobrze mieszkać w zabytkowym domu w Warszawie, trzeba trochę się nabiegać i mieć sporo dokładnych informacji dotyczących przyszłej inwestycji.

Pomijając cały etap kupowania starych nieruchomości, mamy duże pole do popisu na projekt i aranżację takiego wnętrza. Zazwyczaj wysokie sufity, a także spory metraż daje dla wytrawnego architekta nie lada wyzwanie. Dużą część klientów pragnie zachować prawdziwy sznyt starej Warszawy właśnie w swoim domu. Aktualnie antyki i przedwojenna aranżacja cieszy się ogromnym powodzeniem. Jest to spowodowane naturalnym procesem znikania tych przepięknych wnętrz oraz zniszczenia w czasie wojny.

Stare wyposażenie zabytkowych wnętrz jest inspiracją dla właścicieli, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ten kierunek. Postarzane meble, antyczne wzory dywanów, kryształowe oświetlenie, styl art deco, drewniane stare stoły, to tylko niektóre elementy świadczące o wyczuciu przyszłego właściciela. Na internecie dzisiaj można znaleźć dużo produktów nawiązujących do okresu przedwojennego, lub wręcz pochodzących z tamtych lat. Dlatego tak chętnie kupujemy starocie i dekorujemy nimi nasze ciepłe środki domów.

Luksusowe działki w Warszawie rozchodzą się jak ciepłe bułeczki

Ogromny popyt na nieruchomości premium i super premium w stolicy determinuje wzrost zainteresowania klientów. To oni finalnie napędzają koniunkturę i ochoczo inwestują duże pieniądze. Rynek jest tak zapełniony, iż prestiżowe lokalizacje w mieście osiągają kolosalne ceny. Jest to spowodowane dużym popytem i oczywiście podażą. Te dwa kluczowe aspekty podbijają wartość działek i skutecznie pozyskują dla siebie nowych deweloperów. Jak widać po ilości miejsc, gdzie zaczynają się pierwsze etapy budowy w Warszawie, można wnioskować, że ten trend będzie tylko rósł.

Duży zagraniczny kapitał, w tym fundusze inwestycyjne szukają i z chęcią kupują najbardziej lukratywne działki pod budowę w mieście Warszawa. To światowy kierunek przepływu gotówki, która musi być gdzieś zainwestowana. A stolica to dzisiaj miejsce na dobry biznes, wyraźnie dominująca w tym miejscu Europy.

Luksusowe nieruchomości w Warszawie – aktualny kierunek rozwoju

Strata tak wielkiej części nieruchomości podczas wojny sprawiła, że był zawsze niedosyt budynków. Dlatego poniekąd jest jeszcze sporo dobrej jakości ziemi pod luksusową zabudowę. Jej wartość z każdym dniem idzie do góry, więc obecnie jest to idealny czas do szukania swojego kawałka działki. I czy będą to duże międzynarodowe inwestycje w wieżowce, czy rodzinne wille. Wszyscy są zgodni, że nastał ogromny bum na wszelkiego typu nieruchomości i działki w stolicy.

Wyraźnie wyczuwalny trend jest jak szybki pociąg, który wydaje się tylko rozpędzać. Dlatego ten kto ma możliwości i dużą gotówkę musi do niego wsiąść! Odrobina wiedzy i zasobów finansowych pozwoli na sprawne poruszanie się po ofertach. A szczęście sprawi, iż właśnie Ty staniesz się posiadaczem luksusowej działki w Warszawie.

2 myśli w temacie “Luksusowe nieruchomości w Warszawie na przestrzeni lat i trendów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.